R19

400 за услуги на клиентите Центри
Нашата 400 клиент сервис центри се поделени на информации комуникациски центри, центри за подобрување на задоволството на клиентите, однесувањето на клиентите центри за анализа и маркетинг на производи центри, кои ви овозможи со професионални услуги и информации сервисен центар, цена консултации, техничка поддршка, производ жалби, поправки и истраги резервни делови, како и поддршка на продажбата.

Корисникот Искуство ден
Во текот на денот корисник искуство се земе време да се воведе комплетно нови производи и да вршат практична работа искуство на клиентите, да ви помогне да се разбере XCMG подобро, и да ви обезбеди со приватните кориснички градежни решенија.

Програмата златна оператор обука
Ние сакаме да се придонесе за обука на истакнати индустриски професионалци, па ние сме ентузијастички градење на обука база оператор, спонзорира Националниот Шумски вештини конкуренцијата и бетон конкурс за дизајн, како и активно промовирање на соработка со градежни компании.

Приватни Кориснички градежни решенија
Имаме софтвер и хардвер ресурси, како и годините на изградба искуство потребни за да ви овозможи со ефикасни и високо кориснички градежни решенија. Ние среќно ќе слушаат на било кој од вашите дизајн на производи, производство, услуги или идеи за време на процесот на консултации.

b25a85c683064ca996a0154c1a32b0dd

b25a85c683064ca996a0154c1a32b0dd

ВРЕМЕ-продажба на услуги

Консултативната продажба
Побарувачката за диференцирани изградба е секогаш таму, а ние резервни без напор во помагајќи ти да го изберете вистинскиот опрема и реализација на оптимална вредност на опремата ќе ги купите.

Еден-стоп финансиски услуги
врз основа на длабоко разбирање на инженеринг машини производи и потребите на клиентите, ние работиме со големи финансиски институции за да се обезбеди вашиот бизнис со најдобрите решенија за финансирање.

Батлер Транспорт
Со цел да се задоволат вашите секоја потреба, ние нудиме професионална услуга за испорака транспорт и сервис за почетната инсталација со секое парче на машини за обука.

По продажбата на услуги

365 × 24 Целогодишна услуги
на глобално ниво, ние имаме повеќе од 5000 услуга инженери и 1500 возила посветен услуга. Ние сме посветени на целата година 24-часовна услуга дури и за време на празници, во согласност со нашата политика за секогаш обезбедување "одговор во рок од 15 минути и завршување работа во рок од 24 часа."

Smart батлер сервис
Имаме воспоставено совршен GPS глобален центар за услуги, а ние може да ви обезбеди со проактивен паметен систем Батлер преку интернет на платформа нештата.

Делови кога ќе им треба
Имаме илјадници на резервни делови центри низ пет континенти дека акциите речиси 1 милијарда специјалист резервни делови. Ние и ветуваме дека резервни делови ќе бидат доставени во рок од 72 часа.

По-пазар Безгрижно служба
Ние сме посветени на обезбедување на по-пазар услуги, вклучувајќи имот, проценки на половни возила, трговија-in, ремонти и рециклирање. Ние секогаш се држи до нашата одговорност и мисијата на ракување со вашите прашања најдобро што можеме.

ВИП клиентите клуб
Имаме "клиент-стручно-фабрички изградба" четири-насоки за соработка и размена на платформа, со систем на доброто управување и работа проток.

b25a85c683064ca996a0154c1a32b0dd

javascript:;


WhatsApp Online Chat !