20180517141146

Деби во БАУМА Кина 2016 "Невидливата шампион" Сведок Како XCMG е игра шах "инвентивни"

Како главен инженеринг машини настан "БАУМА Кина" (Меѓународен саем за машини за изградба, градежен материјал машини, рударски машини и градежни возила) не само што покажува на светот во кинескиот пазар производи истражени и развиени врз основа на кинеската клиент искуство, но, исто така, му кажува на светот дека ние се презема одговорноста за туркање идниот развој на технологијата, мудрост и инвентивност. Во оваа арена, каде што глобалната градежни машини гиганти ривали едни со други, XCMG, како лидер на нови насоки индустрискиот развој и трендови во сите претходни саеми, исто така, дава својата декларација формално - "инвентивност, интелигентни производство за вас". Подобро да се толкуваат предмет, освен организирање прекрасни главната рамка кластер шоу, XCMG, исто така, ќе дебитира на семејството на основни делови и компоненти - "невидливи шампион" меѓу машини и опрема.

 

 

Интелигентни, заштеда на енергија и перформанси се основни моторни делови и компоненти на XCMG на усвојат да се пробие high-end моделот според новите нормално. "Изградба машинската индустрија на Кина решава 90% од прашања. Клучот е да го освои последното 10%. Тоа е исто како да се качувам на последните неколку стотина метри на Монт Еверест. Дека е потребно повеќе енергија, повеќе пари, повеќе мудрост и повеќе талент. "Како" Маратон планината Еверест теорија "предложен од претседателот и секретарот на Комитетот партија Ванг Мин, XCMG почна да се постават надвор" инвентивни "шах за основни делови и компоненти порано. Меѓу нив, XCMG Хидраулика копродукции, Ltd, е дел и компонента претпријатие основано во 1975 година, не зависи од другите работи од четириесет години посветена работа да игра шах и да се направи хидраулични елементи на XCMG претстави низ цела Кина, и се извезуваат во серии речиси повеќе од 20 земји и области како што Европа, Америка, Русија и Јапонија врз основа на истражување и развој на high-end производи одликуваат со интелигенција, заштеда на енергија и перформанси, сјај меѓу главните рамки на глобалната различни градежни машини, животната средина санитарни машини, рударски машини, бродот опрема и слично и конечно да стане "невидливи шампион" води развојот на независни суштински дел и компонента индустрија.

 
"Вентил" производи се пробие модел high-end производ со "интелигенција"

Како концепт на "интелигентни производство" се буди, автоматски и дигитални интелигентни технологии се применуваат масовно на производство на индустријата, кои не само што дополнително гарантира квалитет stableness на производи и ја подобрува ефикасноста на работење, но, исто така, се отвора нов пат за производот сличност елиминација и проширување бренд вредност. Со нагло фаќајќи можност, основни делови и компоненти на XCMG се фокусира на нивните истражувања и развој на high-end поле производство хидраулични елементи. Како XCMG стекнато две европски претпријатија - AMCA од Холандија и FT од Германија, плус основање на Европски центар за истражување на XCMG, а "глобално координирање + независно иновативни" R & D ecosphere на целосна семејството на хидраулични елементи е земајќи облик.

 
Откако беше dedusted за 15 секунди во воздух туш, ќе влезе во тесна-тип на постојана температура работилница. Иако тркалање на машини одекнува во ушите, погледнете наоколу, и не е толку многу работа персонал може да се види, затоа што тоа е предвидено со високо ниво автоматски производство. Супериорен опрема за обработка заменува дел од персоналот. Неколку работници на сајт или полски производи под рефлектори или имаат опрема за тестирање внимателно да ги "дијагностицира" производи како лекари ... наеднаш, таа се чувствува како да не се производство на индустриски производи, но резба уметнички дела. Ова е хидраулични производство елемент линија на XCMG Хидраулика копродукции, Ltd Различни хидраулични вентили демонстрирани во објективната се родени на оваа производствена линија.

 
Со цел да се постигне сите околу пробив во хидраулични поле, во 2012 година, XCMG презеде дејствија и стекнати две европски реномирани производители на хидраулични - FT AMACA од Германија и од Холандија; во исто време, XCMG исто така, инвестираше 360 милиони евра за да ја формира Европската R & D центар во Германија и се фокусира на клучните елементи и клучните технологии како хидраулични вентили, пумпи, мотори и интелигентна контрола. Во рамките на оваа силна распоред, XCMG Хидраулика формираше затворени глобално координирани, кои се меѓусебно поврзани и меѓусебно поддржан соработка односи со FT од Германија, AMACA од Холандија, Европскиот институт за истражување и слично за да се врши силен борбената сила во освојувањето на high-end основни хидраулични делови и компоненти. На овој саем, електрични ротирачки перница вентил е постигнатиот резултат во ова истражување и развој ecosphere.

 
Како искусен инженер во Европската R & D центар, доктор Феи Kaoyin, да се реши занишан акција на дигалки, се приклучи во "CES оптимизација", кој специјално за цел подобрување на оперативност, заштеда на енергија перформанси и stableness. Како да се ажурира на акцијата перница? Доктор Феи Kaoyin еднаш организираше конференција визија за неколку пати. Зрело да се заменат постоечките хидраулични предлог со предлог електрична контрола, тврди тој жестоко со своите колеги. На крајот, се појавија глобалната прва активна тампон функција за што се користат електрични пропорционална вентил за реализација на занишан акција на кранови. Роман електричен ротациони перница вентил е постабилен и непречено во текот на занишан акција, што уште повеќе ја подобрува стабилно нов пробив во производи и технологии на XCMG.

 
Таквите координирано истражување и развој сцена е сите во текот на различни хидраулични вентил производ семејствата на XCMG. Во 8 дена, пет вентили се обработуваат, две групи се собраа и еден сет се експериментира ... Ова е тековните истражувања и развој на способности на CES тим за хидраулични вентили на XCMG. Проектот е воден од страна на Европскиот центар за истражување на XCMG и е поддржан од XCMG Тешки машини, XCMG Хидраулика и XCMG Институтот. Четирицифрена Arty координираат за истражување и развој се реализира, за прв пат, така што хидраулични вентили на XCMG се значително подобрени во параметрите на производот, како што се трошоците, тежина и време на одговор, и индикатори, како што се контрола, интелигенција и акција stableness. Во кабина за основни делови и компоненти на XCMG, разни производи секогаш ви кажам дека хидраулични вентили на XCMG која засени со нивните "интелигенција" станаа "нов адут", со кој "заврши хидрауличниот систем решение на услуги" е во можност да одат на глобално ниво, како што се APVM натоварен чувствителни повеќе единици вентил и рачна промена вентил, кои се развиени специјално за глобалната реномирани производители продавница и се во можност да се спротивстави на 250.000 тестови влијание и 20.000 замена тестови, XSV натоварен чувствителни повеќе единици вентил, од кои непроблематична обратен ефект надминува 1.000.000 пати и европски и интелигентно произведени-in-Кина АПВ повеќе единици вентил.

 
Изградба на "зелена топка" со "зачувување на енергијата"

опрема за производство е основа на националниот економски развој, како и важен гаранција на индустриски надградба и технолошките подобрувања на различни индустрии. Во последниве години, нашата индустрија Машини за производство се зголеми неверојатно, индустриски систем е постојано подобрување и усовршување и технолошки иновации е подобрен значително. Сепак, следеа потрошувачката на енергија и загадувањето се повеќе и повеќе истакнати. Особено, адаптација на барањата на животната средина и еколошки развој треба да бидат земени во предвид за проектирање и производство на главните рамки на градежни машини, и тоа оди во тренд да истражување и развој на животната средина-пријателски производи. Така, таа е обврзана да се применуваат дел и компонента технологии кои се повеќе ефикасни и заштеда на енергија. Како прва класа домашниот дел и компонента претпријатие, XCMG Хидрауликата е посветена на забрзување на истражување и развој на производот чекори, со примена на технологии со мала тежина на ажурирања на хидраулични елементи и се стреми да им понуди на клиентите поефикасно и заштеда на енергија хидрауличен систем решение и технологија поддршка .

 
"Како лесни конкурентни производи ние се неколку години за да се создаде, тоа е обврзана да понатамошно зајакнување на целокупната подобрување на ефикасноста на оган мотори. Во иднина, ние исто така ќе започне третата генерација и четвртиот воопшто производи со мала тежина за да се донесе повеќе идеален перформанси потрошувачката на енергија. "Оваа мала тежина конкурентни производи споменати од страна на главен дизајнер Жанг Qingkou за производи од XCMG Хидрауликата е цевка алуминиумски телескопски дебитирајќи во овој БАУМА фер. Тоа е прв случај во Кина. Кога таквите производ е дадено за прв пат, сите клиенти беа импресионирани од светлина технологија на тежината, без исклучок, што го прави во можност да се одржи со една рака. Висока јачина од легура на алуминиум е прифатен и за главниот дел на тој производ, од кои 2/3 тежина е помала од редовните цевки од не'рѓосувачки челик. Покрај тоа, исто така, се применуваат посебни технологија за обработка на површината и поддршка-ориентирана технологија. Така, овој производ е предвидено со повисоки носат имот и површина цврстина, неговата способност склон товарење е подобрена, а услугата живот е зголемена. Покрај тоа, не само што ја намалува потрошувачката на енергија на главната рамка, но, исто така, полесни и пофлексибилни, со што целосно ослободување на статус кво, каде што оган мотори домашни треба да се потпираат на увоз на цевки алуминиумски легури.

 
Примена на дел и компонента технологија со мала тежина е од клучно значење за зачувување на енергетските карактеристики на главната рамка. Колку што знаеме, сите хидрауличен цилиндар производи, како што се различни кранови, натоварувачи и пумпа за камиони, се нови заштеда на енергија производи специјално дизајнирани и произведени врз основа на наследство на претходните истражувања и производство искуство и изградба карактеристики на главната рамка. Со постојано зајакнување на оптимизација и анализа на примена мала тежина структура, компанијата ја користи висока цврстина роман материјали да ги замени традиционалните цилиндар материјали со цел да се направи производи да бидат обезбедени со добри механички и технички перформанси. Затоа, во споредба со редовни производи, тежина на комплетен цилиндар е 20% помалку или повеќе. Компанијата е идните водечки развојна насока на светлина производи тежина.

 
Во меѓувреме, преработка технологија изложени во дел и компонента кабина е, исто така, од клучно значење за градење на "зелени помине", како што се висока брзина окси-гориво и полирање плазма електролитите. Токму сега, преработка индустрија е постепено се развива во нов канал кој градежни машини индустрија е активно истражување и се обидува, како и еден од клучните технологии кои дел од основните делови и компоненти на XCMG прифаќа да се развие останатите вредности на производи за повеќето степен. Со цел целосно да се сфати вредноста повторното раѓање на производи, компанијата постави посебно на преработка гранка да се фокусира на истражување на хидраулични цилиндри преработка и клучните поправка одржување технологии и да формираат преработка бизнис рамка и технологија истражувачки систем. Со многу фабрично know-how откритија и примена резултати промоција, кандидатурата на победа на големи тонажа преработка проекти на големи компаниите за челик и достигнувања на налози за одржување на американскиот увезени цилиндри, тоа е докажано убедливо дека пост-пазар стана уште еден бизнис пробив зголемувањето на точка на компанијата.

 
Види перформанси од "чип", 8000 часа "неуништив" услуга живот

Како градежни машини секогаш да се ракува надвор и оспорени од страна тешки услови, како што се песок бура и влага, тоа повеќе зависи од сигурноста на производи. Со други зборови, без разлика која тренд индустриски технологии се развива за да, stableness и сигурноста на производи, секогаш мора да биде прва нашиот концепт треба да се придржуваат. Ова е, исто така, првиот предмет се соочуваат заеднички од страна на производители на градежни машини и нивната поддршка на добавувачи дел. Како златен стандард "напредна технологија, неуништив", бил издаден, XCMG, исто така, донесе до целите на retargeting и рефокусирање на клучните јадрото технологии и основни делови и компоненти. Како водечки производител на хидраулични цилиндри, XCMG Хидраулика поднесени задоволување на хартија на овој стандард со 8000 часа "неуништив" перформанси.

 
"Bang-" Кога багери ечеше, едно градилиште во Pilbara област на Австралија беше зуењето повторно. Во оваа рударска област, во близина на екваторот и топли и суви, а на кој надворешната температура е секогаш повисока од 37 °, багер супер-големи тонажа има последователно спроведени 8000 грешка ракување за 8000 часа. Ваквиот резултат се должи на светлината на хидраулични производи на XCMG блескавата внатре. "Грешка бесплатни време услуга на хидраулични цилиндри од Кина, дури и не може да се реализира од страна на некои меѓународни прва класа производи. Делови и компоненти на XCMG се "камења" ние ископани во Кина! "Говорот на оваа опрема директор на оваа австралиска рударска област е одраз на нивната доверба во хидрауличен цилиндар производи од XCMG. "Скапоцен камен" зборуваше тој за е хидрауличен цилиндар на багер прикажани во кабина на основни делови и компоненти на XCMG. За долго време, бидејќи на високи истражување и развој тешкотии и комплицирана техника за обработка, плус неповолни услови за работа на главната рамка, багер има високи барања за амортизирање и airtightness. Затоа, овие производи се сметаат како "круна" меѓу хидраулични цилиндри и секоја надградба е во центарот на вниманието. Бум цилиндар на супер-големи тонажа багери изложени овој пат се работи за домашен најголемиот тонажа багер цилиндар истражени и произведени од страна на XCMG Хидраулика во разгледување на веќе постоечката технологија основа и способност опрема. Како меѓународно главни конкурентни производи на основни делови и компоненти на XCMG, примена на серија на нови материјали, нови технологии и нови техники не само пробива цилиндар технологија тесно грло на домашни супер-големи багер, но исто така, победи широк комплимент на главната рамка корисниците дома или во странство. Тоа уште еднаш дава најдобра интерпретација на производот концепт на "напредна технологија, неуништив".

 
Покрај тоа, исто така има и некои чуден изглед "железо" во кабина кои исто така нудат силна поддршка на "инвентивни" шах на "невидливи шампион": таа е составена од три слични изглед цилиндри, а прекарот како "тројка" , е посебен три-цилиндричен секвенцијален телескопски уред; врз основа на дигалки карактеристики на повеќе фази телескопски jibs на камион монтирани кран, производот, преку три-цилиндричен преклопување поставеност, не само што значително ја подобрува способноста на дигалки главната рамка, но, исто така, ја поттикнува и структура оптимизација и технологија ажурирање на главната рамка на lorry- монтирани кран; средни само-заклучувачки, на крајот само-заклучувачки и целиот процес-само-заклучувачки цилиндар конечно заврши преку 28 подобрувања предлог и тестови ефикасно задоволување на потребите на шасија управување на градежни машини, реализира технолошки пробив во многу аспекти, како што се тестирање на точноста, брзината и век на дела за заклучување и да се пополни во празнината помеѓу таквите елементи домашните и увозните производи во животот и сигурноста генерирана за минатото многу години служба; разни технички примероци покажуваат технологија површината за обработка, заварување технологија и суровини технологија даде силна поддршка на stableness и сигурноста на основни делови и компоненти на XCMG, која им овозможува на основните истражувања техника за да го достигне нивото на "неуништив".

 
"Понатаму се истражуваат хидраулични поле со технолошки иновации, победи на меѓународниот конкурс со супериорна услуга." Иако труд прилагодување донесува нова нормала на кинеската економија продолжува, основни делови и компоненти на XCMG опремен со "силна поддршка" предизвика инвентивноста врати одамна . Како лидер за high-end основни делови и компоненти на Кина, "невидливи шампион" на XCMG е обврзана да "се достигне врвот на Монт Еверест", победи на оваа high-end пробив "инвентивност шах" и свежо почне од БАУМА Кина 2016 година да напредуваат кон светот од тука и да го ослободат енергични виталноста на "Произведено во Кина"!

 

 

 

 

201724343113563420172434328868382017243434869163

 


WhatsApp Online Chat !